صنایع دستی آندیانا
خانه / منبت کاری / منبت کاری اصفهان |منبت کاری اصفهان با جلوه ی زیبا و چشم نواز
منبت کاری اصفهان با جلوه ی زیبا و چشم نواز

منبت کاری اصفهان |منبت کاری اصفهان با جلوه ی زیبا و چشم نواز

منبت کاری اصفهان هنری است ظریف و حاصل ذوق و خلاقیت سرشار هنرمند که باعث خلق آثاری چشم نواز و زیبا می شود . منبت کاری به معنای کنده کاری کردن و ایجاد خلل و فرج روی چوب می باشد که سابقه این صنعت به ۱۵۰۰ سال پیش می رسد . منبت کاری اصفهان با جلوه ی زیبا و چشم نواز می باشد .

فروش عمده خاتم کاری اصفهان

یکی دیگر از هنرهای برتر ، ملی و سنتی شهر اصفهان ، فروش عمده خاتم کاری اصفهان می باشد . خاتم پوششی می باشد که از کنار هم قرار گرفتن قطعات ریز متساوی الضلاع چوب های رنگی به دست می آید . این قطعه ها به جنس فلز برنج یا استخوان می باشد . قیمت منبت کاری اصفهان و خاتم کاری به دلیل ظرافت و دقت و صرف وقت زیادی که در چیدن این قطعه های بر روی کار انجام می شود  ، قابل توجه می باشد .

آموزش معرق کاری چوب در اصفهان

آموزش معرق کاری چوب در اصفهان نیز دارای طرفداران زیادی می باشد . اصل هنر معرق کاری را باید کشور ایران دانست . که از اواخر دوره ایلخانیان و بعد از دوره ی تیموریان به وجود آمده است . و در دوره قاجاریان هنر معرق کاری دست خوش تحولاتی شد که آموزش معرق کاری به شیوه اروپایی رواج پیدا کرد . انواع معرق کاری شامل :

 • معرق کاری – خاتم  
 • معرق کاری – منبت 
 • معرق کاری با زمینه ی رنگ 
 • معرق کاری با زمینه ی چوب

آموزش معرق کاری در اصفهان

هنرمندان و جوانان زیادی آموزش کار با چوب در اصفهان به این هنر با ظرافت جذب نموده است . برای اولین بار کارگاه آموزش معرق کاری در اصفهان در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید بهشتی افتتاح شد . با راهبرد طراحی ، تراش ، تولید و فروش محصولات معرق کاری شروع به کار نموده است .

کارگاه آموزشگاه معرق و منبت کرج

کارگاه آموزشگاه معرق و منبت کرج نیز به آموزش هنرجویان و دوستداران کار با چوب می پردازد . آموزش منبت کاری در کرج نیز مورد استقبال زیادی قرار گرفته است . مراحل منبت کاری دارای مراحل مختلف می باشد که در ذیل به طور اختصار به آن می پردازیم :

 1. طراحی نقشه
 2. خرد کردن مدل 
 3. نصب قطعات خرد شده     
 4. دوربری نقشه ها     
 5. برداشتن تخته سه لایی از روی چوب زمینه
 6. انتقال طرح روی چوب های صنعتی    
 7. متصل کردن نقشه    
 8. برش دادن که ۳ بار انجام می شود        
 9. دور بری کناره ها          
 10. پرداخت           

آموزش منبت کاری

شهر آباده به عنوان شهر جهانی منبت توسط شورای جهانی صنایع دستی به ثبت رسیده است . آموزش منبت آباده نیز از استقبال خوبی برخوردار است . آموزش منبت کاری به این صورت است که هنرجو به شناخت ابزار و نحوه کار با آن را فرا می گیرد . و بعد از آن حکاکی و گود کردن چوب نقش مهمی دارد و در کنار آن خلاقیت و تجسم ذهنی در حکاکی نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است . این امور تنها در در اثر تمرین و کسب تجربه مهیا خواهد شد .

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
خانم ریاحی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09136849346
آدرس کانال: andiyana_ir@
پست الکترونیکی: andiyanaco@gmail.com
کانال تلگرام